BŁĘDY i PROBLEMY ZWIĄZANE z ŻYWIENIEM PSÓW i KOTÓW

W większości przypadków zwierzęta są całkowicie zależne od nas w sprawie dostępu do pokarmu oraz wyboru jego rodzaju. To my jesteśmy odpowiedzialni za właściwe skomponowanie diety naszego pupila, rozdział jej na poszczególne posiłki, a także regularność, częstotliwość i porę podawania oraz ilość dziennej dawki pokarmowej. A zatem to od nas zależy zdrowie, kondycja, uroda i dobre samopoczucie naszych czworonożnych przyjaciół.

Opiekunom psów i kotów zdarza się czasami popełniać nieświadomie (z nadmiaru miłości lub niewiedzy) błędy związane z żywieniem zwierząt. Wiele uciążliwych i powszechnie spotykanych u  ich  podopiecznych  problemów   zdrowotnych,  w  tym  zaburzeń  behawioralnych,  nierzadko łączy  się z niewłaściwą dietą. Najlepiej  widać to na przykładzie stanów i chorób, których przyczynami jest niedożywienie lub przekarmianie zwierząt. Psy i koty muszą  być  karmione pożywieniem  dostosowanym do ich potrzeb niezależnie od tego czy jest to karma komercyjna czy posiłek przygotowany w domu.

Również wielu opiekunów psów nie zdaje sobie sprawy z tego, że nieprzestrzeganie podstawowych zasad karmienia oraz tolerowanie nieprawidłowego zachowania ich czworonożnych   przyjaciół   w   czasie  jedzenia   może  przynieść  niepożądane  konsekwencje i  prowadzić do rozmaitych konfliktów w przyszłości.

  1. Najczęściej popełniane błędy
  2. Otyłość
  3. Niebezpieczne pokarmy i substancje
  4. Najczęściej zadawane pytania dot. żywienia psów i kotów